Haber

Türkiye’den Meksika’ya gönderilen yavruya ‘Arkadaş’ adı verildi

Türkiye’de 6 Şubat depremlerinin ardından arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için Meksika’dan gelen ve çalışmalar sırasında hayatını kaybeden Proteo’nun anısına Meksika’ya gönderilen kurt köpeğine ‘Arkadaş’ adı verildi. Geçtiğimiz günlerde Meksika’ya gelen yavru köpek için tören düzenlendi.

Türkiye Büyükelçiliği yetkililerinin de yer aldığı törende Meksikalı yetkililer köpeğe ‘Arkadaş’ adını verdi. Meksika Savunma Bakanlığı da Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Friend’i kamuoyuna tanıttı.

Ne oldu?

Maraş depremlerinin ardından Türkiye’nin uluslararası yardım çağrısına cevaben Meksika’dan gelen arama kurtarma ekibinin bir parçası olan Proteo, Adıyaman’da iki kişinin sağ kurtarılmasında değerli rol oynadı.

Meksika Savunma Bakanlığı, depremden altı gün sonra 12 Şubat’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yol arkadaşımız Proteo’yu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Arama kurtarmada Meksika ekibinin bir üyesi olarak görevinizi yerine getirdiniz. Türkiye’deki kardeşlerimizin kahramanca çalışmaları için teşekkürler. Proteo’nun ölümünün ardından Meksika’da resmi cenaze töreni düzenlendi.(DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu