Haber

Yunanistan’da Orman Yangınında Askeri Mühimmat Deposu Patladı

Yunanistan’da bir ormanlık alandan sıçrayan alevler, Magnisia bölgesindeki bir askeri uçak mühimmat deposunu havaya uçurdu. Başbakan Miotakis’in patlama haberini öğrendiği anlara ait görüntüler yayınlandı. Bir cenaze töreninde hızla Miçotakis’in yanına gelen Yunanistan Genelkurmay Başkanı acı haberi verirken, Yunanistan Başbakanı’nın o anki sıkıntılı ifadesi kameralara yansıdı.

ASKERİ MÜHİMMAT TANKI PATLATILDI

Başta Rodos Adası olmak üzere birçok yerde orman yangınlarıyla boğuşan Yunanistan’da birbiri ardına felaketler yaşanıyor. Son olarak Magnisia bölgesindeki ormanlık alanda çıkan yangın, yakınlardaki askeri uçak mühimmat deposuna da sıçradı. Mühimmat deposu havaya uçuruldu. Patlamanın sesi geniş bir alanda hissedildi.

MİÇOTAKİS PATLAMA HABERİNİ CENAZE TÖRENİNDE ALDI

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in patlama haberini aldığı görüntüler ortaya çıktı. Bir askerin kilise bahçesindeki cenazesine katılan Miçotakis, patlamayı ilk olarak burada öğrendi. Mitsotakis ve Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias’ın yanına koşarak gelen Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Magnisia’daki patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu.

ZOR YÜZ KAMERALARA YANSIDI

Mitsotakis’in o sırada sorunları varmış gibi görünüyordu. Miçotakis’in kimseye bir şey hissettirmemeye çalıştığı anlar kameralara yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu