Haber

Kralın taç giyme töreninde Prens George’a görev

Kral Charles, 6 Mayıs’ta Westminster Abbey’de düzenlenecek bir törenle taç giyecek, Prens George ise büyükbabasının taç giyme töreninde değerli bir rol oynayacak.

Buckingham Sarayı, etkinlik sırasında Prens George’un oynayacağı değerli rolü ortaya koydu.

İlgili Makaleler

9 yaşındaki Prens George, taç giyme töreni sırasında tamamı erkeklerden oluşan “Onur Sayfaları” rolünü üstlenecek olan sekiz kişilik gruba katılacak.

BÜYÜK BABASININ cübbesini sırtında taşıyacak

Onur Sayfaları konumundakiler, törende hükümdarın cübbesini taşıma görevini üstlenirler. Yaklaşık iki buçuk saat sürmesi beklenen törende Prens George, Kral Charles ve Kraliçe Camilla’nın cübbelerini tutmakla görevlendirilecek. Tahtın ikinci doğrudan varisi olan George, gelecekte büyükbabası Kral Charles gibi Westminster Abbey’de taç giyebilecek.

CAMILLA’NIN BABALARI DA GELECEK

Camilla’nın 13 yaşındaki torunları Gus ve Louis Lopes ile 12 yaşındaki Freddy Parker Bowles’ın da Prens George ile birlikte “Onur Sayfaları” görevini üstlenmeleri bekleniyor. 11 yaşındaki yeğeni Arthur Elliot da gruba katılacak.

ÜÇ KARDEŞ YAN YANDA OLACAK

6 Mayıs’ta yapılacak taç giyme törenine Prens George’un yanı sıra Prens William ve Prenses Kate Middleton’ın diğer çocukları Prenses Charlotte (7) ve Prens Louis (4) de katılacak.

Üç kardeş, ebeveynleri Galler Prensi ve Prensesi ile birlikte geçit töreninde Kral Charles ve Kraliçe Camilla’nın arkasındaki vagonda oturacaklar.

Westminster Abbey’deki geçit töreninde beklenen diğer kraliyet mensupları, Prenses Anne ve eşi Koramiral Sir Tim Laurence, Edinburgh Dükü Prens Edward ve Wessex Kontesi Sophie, Kent Dükü Prens Edward ve kız kardeşi Prenses Alexandra olacak.

Geçen yıl eylül ayında Kraliçe Elizabeth’in cenazesinde kraliyet ailesine Prens George ve Prenses Charlotte eşlik etmiş ve en küçük kardeş Louis törene götürülmemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu