Haber

Kıyıköy Belediyesi’ndeki “rüşvet” iddiasının yargılanmasına devam edildi.

Kırklareli’de İçişleri Bakanlığı tarafından rüşvet ve usulsüzlük iddiasıyla açığa alınan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in de aralarında bulunduğu 12 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Tutuksuz sanıklar Ender Sevinç, Tolga Ö. ve Murat A. ile İl Meclis Üyesi ve CHP İl Başkan Yardımcısı Cem T.’nin de aralarında bulunduğu diğer sanıklar duruşmaya katılmadı.

Duruşmada, Tolga Ö’nün adli kontrol hükümlerini ihlal ettiğine ilişkin Denetimli Serbestlik Müdürlüğü raporu ve diğer belgeler okundu.

Tolga O., savunmasında depremlerle ilgili yardım faaliyetlerine destek verdiği için imza atmayı unuttuğunu iddia etti.

Kasten hareket etmediğini savunan Tolga Ö, “İmzalamayı unuttuğumu hatırlayınca hemen gidip imzaladım.

Bir tanığın da dinlendiği duruşmada avukatların da savunmaları alındı.

Mahkeme heyeti, ortada Nadir Sevinç’in de bulunduğu tüm sanıkların denetim kararının kaldırılmasına ve yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verdi.

Ayrıca tutukluluk adına görüntü alma işlemlerinin tamamlanmasına, suç unsuru içermeyen dijital materyallerin sanıklara teslimine ve yazılan tutanağın cevabının beklenmesine karar verilerek duruşma ertelendi. İçişleri Bakanlığına.

İddianameden

Kırklareli’de İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in de aralarında bulunduğu 12 sanık hakkında 4 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, Sevinç’in rüşvet karşılığında rüşvet aldığı belirtildi. bazı işletmelerin ve vatandaşların taleplerinin dikkate alınmaması ve imarda tespit edilen usulsüzlükler. .

İddiaya göre Sevinç, imar planına aykırı olduğu belirlenen binanın yıkılmaması, inşaat ruhsatı ve elektrik proje izni taleplerine karşılık rüşvet istedi.

kumluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu