Ekonomi

Kayseri Model Fabrika Türkiye’ye örnek oluyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kısa sürede başarılarıyla dikkat çeken Kayseri Model Fabrika, Samsun Model Fabrika ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Dijital Dönüşüm Merkezi, Model Fabrika kurulumunu üstlendi.

Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Model Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise yaptığı açıklamada, “Kayseri Model Fabrikamız Türkiye’nin en başarılı model fabrikalarından biridir. Sadece kendi üyelerimize değil Aksaray, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Çorum, Kırıkkale, Sivas, Samsun, İstanbul, Trabzon gibi gelecekte kurulacak firmalara da hizmet vermekteyiz. Tüm bunlara ek olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın koordinasyonunda Samsun Model Fabrikası ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Dijital Dönüşüm Merkezi Model Fabrikası’nın kurulmasına yönelik sözleşme imzaladık. Bu da bizim için bir başka gurur kaynağı” dedi. söz konusu.

Hizmet verdikleri firmalarda dikkat çekici üretim artışları olduğunu vurgulayan Büyüksimitci, “Kurulduğu günden Şubat 2024’e kadar geçen sürede 110’uncu Öğren Geri Dönüş Projesi’ne ulaşan KMF, yıl sonu itibarıyla 90’ını tamamladı. 2023. Söz konusu projelerde seçilen ürün grubunda günlük yüzde 30 ile yüzde 240 arasında üretim artışı sağlandığını gördük. Projeden memnun kalan, bizimle 2. ve 3. kez sözleşme imzalayan kurumlarımız var. İnşallah yakın zamanda üyelerimize dijital dönüşüm konusunda her türlü desteği vermeye başlayacağız” dedi. dedi.

Firmaların rekabet avantajı elde edebilmeleri için verimlilik sorunlarını çözmeleri gerektiğini vurgulayan Önder Büyüksimitci, “Yapmamız, odaklanmamız gereken çok iş var. İhracatta bizi zorlayacak sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm konuları var. En önemlisi şirketlerimizde ciddi bir verimlilik sorunu var. Daha verimli çalışabilmek için yol ve yöntemler geliştirmeli, sistemler kurmalıyız. Bunun için K.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu