Haber

Çorlu Belediyesi Atık Gıdalardan Gıda Üretiyor

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, atık gıdalardan gıda üretiminin devam ettiğini belirtti.

Sarıkurt, yaptığı yazılı açıklamada, Çorlu Belediyesi Kalıcı Hayvan Bakım Merkezi bünyesindeki tesiste günde 150 kilogram mama üretildiğini belirtti.

Her gün atık gıdaların toplandığını belirten Sarıkurt, “Günde ortalama 300 kilo atık gıda temin edilirken, bu gıdalardan 150 kilo kuru gıda üretiyoruz. Burada iki önemli konuya dikkat çekmek istiyorum. Çünkü” hem gıda atıklarını çöpe atılmasını önleyerek değerlendiriyoruz hem de bu atık gıdalardan elde ediyoruz.” “Sokak hayvanlarının beslenmesini sağlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ergene’de temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, hizmet içi eğitim projeleri kapsamında belediye çalışanlarına temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildiğini belirtti.

Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, eğitim yoluyla iş kazalarını ortadan kaldırmayı, çalışanları bilgilendirmeyi ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Eğitimlerin devam edeceğini belirten Yüksel, şöyle konuştu:

“Personelin kişisel gelişimine ve eğitimine yapılan yatırımla vatandaşa verilen hizmetin kalitesi de artacaktır. Çalışanlarımızın kişisel gelişimine yatırım yaparak çeşitli konularda eğitimler veriyoruz. Bunlardan en önemlileri Eğitimler iş güvenliği eğitimidir. Dünya geneline baktığımızda her 3 dakikada bir, 4 saatte bir iş kazası yaşanıyor” İş kazası sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği de bilimsel bilgilerle ortaya çıkıyor. Sırf bu nedenle bile her çalışanın iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alması çok önemli.”

habersenpazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu