Haber

Bayraklı Belediyesi’nin yardım tırları umut oldu

Yüzyılın en büyük depreminin ardından başlattığı yardım kampanyasıyla yüzbinlerce ihtiyaç sahibi malzemeyi toplayan Bayraklı Belediyesi, afet bölgesine gönderdiği yardım tırlarıyla depremzedelere umut oldu. Son 72 saatte 10’un üzerinde tır ve yüzbinlerce temel ekipman sallama alanlarına gönderildi. Önder Sandal, “Dayanışmamızı her geçen gün büyütüyoruz” dedi.

YÜZ BİNLERCE MATERYAL GÖNDERİLDİ

Depremden etkilenen 10 ilde yürütülen çalışmalara Türkiye’nin dört bir yanından takviye kuvvetler çığ gibi büyürken, Bayraklı’da yardım seferberliği sürüyor. Depremin ilk gününden itibaren ilçe genelinde gönüllülerin desteğiyle gece gündüz demeden yardım toplayan gruplar, deprem bölgelerine yüzbinlerce temel ihtiyaç malzemesini ulaştırdı. Toplanan yardımları 10’dan fazla tır karayoluyla afet bölgesine taşırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle bölgeye deniz ve hava yolu ile onbinlerce yardım malzemesi gönderildi. Çadır, konteynır ve uyku tulumu, ısıtıcı, battaniye, çocuk bezi, mama, su, hijyen malzemeleri ve gıda maddelerinin toplanarak depremzedelere ulaştırılmaya devam edileceği belirtildi.

DESTEK DEVAM EDECEK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Dayanışmamızı her geçen gün büyütüyoruz. Bu acı hepimizin ve bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız. Yüzyılın en büyük felaketini yaşayan vatandaşlarımıza elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu