Ekonomi

Akdağmadeni’nde depremzedeler için ihtiyaç deposu kuruldu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından depremzedeler için tüm imkanlarını seferber eden vatandaşların ve Akdağmadeni Belediyesi’nin imkanlarının desteğiyle Şehit Mehmet Köklü Parkı’na kurulan mağazada depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde mağaza konseptiyle oluşturulan yeni kıyafet, hijyen ekipmanları, konut eşyaları ve çeşitli ihtiyaç maddeleri, yaş grupları, bedenler, kadın ve erkek reyonları, salgından etkilenen vatandaşlara ücretsiz hizmet vermeye başladı. deprem.

Tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Kurulan ihtiyaç deposundan Akdağmadeni’ni tercih eden depremzedelerin yararlandığını belirten Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “Misafirlerimizin ilçemize gelmesiyle başlattığımız çalışmaların ardından ‘İhtiyaç Mağazası’nı hizmete açtık. Gurur ve gurur kaynağımız olan Akdağmadeni’ler, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaç duyabilecekleri ev eşyası, giyecek ve farklı ihtiyaçlar konusunda gurur ve gurur kaynağımız olan Akdağmadeni halkından davet ile gelmektedir. Dile getirdiğimiz her taleple ilgili anında geri bildirim oldu. Gayretleriyle bir olduğumuzu bir kez daha gösteren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.” dedi.

Yardım kampanyamız devam ediyor

Yardım kampanyasının devam ettiğini hatırlatan Başkan Yalçın, “Depremin ardından hızla başlayan çalışmalar sonucunda toplam 31 işçi, 20 yardım malzemesi taşıyan tır, 2 iş makinesi, 11 yerli olmak üzere bölgede bulunduk. destek kiti, 5 teknik eleman, 15 AFAD gönüllüsü ertesi gün onlarca aracımızla hem köylerimizden hem de vatandaşlarımızın bireysel yardımlarıyla deprem bölgesine can erzakı ve yakacak odun ulaştırıldı. ihtiyaç olan bölgelere yardım yapıyoruz.İhtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve hayat normale dönene kadar takviye birliklerimiz devam edecek.” konuştu. – YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu