Haber

Akbelen Ormanı’nda direnen doğaseverlere su tankeri engeli

Haber: EMRE SERCAN IKE/ Kamera: MEHMET MEHMETLİOĞLU

Akbelen Ormanı’nda ilk gününden bu yana 12 gündür ağaç kesmeye direnen vatandaşlara içme suyu sağlayan tanker, bugün jandarma tarafından ‘test yapılacak’ gerekçesiyle bölgeye götürülmedi. Duruma tepki gösteren doğaseverler, “Suyumuzu önemseyen devlet gözümüze biber gazı sıkıyor. Sağlığımızı önemsiyorsanız tazyikli su kullanmayın. Sağlık bahanesiyle geldiler” Bu sıcakta susamamak için imtihan edin.” Tanker, doğaseverlerin oturma eyleminin ardından sağlık testi sonucunu beklemeden alana girdi.

Akbelen Ormanı’nda 12 gün boyunca ağaca direnen doğaseverlerin ve bölge halkının tuvaletlerin temizliği ve çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için ilk günden bu yana ikmal yapan su tankeri jandarma ile karşılaştı. Bugün alanın girişinde pürüzlülük. Jandarma Komutanı, tankerin alana alınmamasına tepki gösteren vatandaşlara, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından incelenmesi gerektiği için gelen suyun durdurulduğunu bildirdi.

Bölgeye rutin olarak gelen ve su temin edilen tankerin hijyenik gerekçelerle bloke edilmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Suyumuza değer veren devlet gözümüze biber gazı sıkıyor. Sağlığımızdan endişe ediyorlar, tazyikli su sıkmayın. Bu sıcakta susamamak için sağlık testi bahane ettiler.”

Doğaseverler, direniş alanına evsel su girene kadar “Havama, suyuma, toprağıma dokunma” sloganlarıyla oturma eylemi yaptı. Bu işlem sonunda Jandarma sağlık testi sonucunu beklemeden engebeyi kaldırarak tankerin alana girmesine izin verdi.

haber-pazaryeri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu