Haber

Yılmaz Güney’in davası bir daha görülmeyecek: Mahkeme reddetti

Sanatçı Yılmaz Güney’in ailesinin, Hakim Sefa Mutlu’yu öldürmek suçundan yargılanıp mahkum edildiği davayı yeniden görmek için yaptığı girişim sonuç vermedi.

Sözcü yazar İsmail Saymaz, Yılmaz Güney’in ailesinin yeni yargılama talebinin Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 29 Ocak’ta reddedildiğini yazdı. Kararda, olayın üzerinden 50 yıl geçtiği, tüm adli süreçlerin tamamlandığı belirtildi. Mezarın açılması belgeye herhangi bir yenilik katmayacaktır. Güney’in silahı bilinçli olarak ateşlediği ve hukuki savunma kurallarının karşılanmadığı kaydedildi.

Yılmaz Güney’in eşi Fatma, kızı Güney ve oğlu Yılmaz Pütün, avukat Bişar Abdi Altınak aracılığıyla mahkemeye başvurdu. Dilekçede, Güney’in 18 yıl hapis cezasına çarptırıldığı Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın yeniden görülmesi, Mutlu’nun mezarının açılması ve otopsi yapılması talep edildi. Cinayetle ilgili bilgilerin bugüne kadar gizli tutulduğu, Güney’in hakim katil gibi gösterilerek prestij suikastı yapmasına olanak sağlandığı belirtildi.

‘YILMAZ GÜNEY KATİL DEĞİL AMA CESARETİMİZ YOK’

Avukat Altınak da konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Yılmaz Güney katil değil ama davayı yeniden yargılamaya cesaretimiz ve vicdanımız yok. “Mahkeme üyelerinin, aşağıda bulunan bir kişiye bir metreden fazla yükseklikten hedef atışıyla ateş ettiği iddia edilen kişinin, o kişiyi aşağıdan yukarıya doğru giden bir kurşunla vurduğuna dair kamuoyunu ikna etmenin imkânsızlığını da kabul etmesi gerekir. bu yüzden kanıtları incelemeyi reddetmeyi seçtiler.”

(TAM MAKALE)

(HABER MERKEZİ)

haber-imranli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu