Haber

Ümraniye’de Kuran’a gönül veren 2 bin çocuk sertifikalarını Başkan Yıldırım’dan aldı

Yaz Kur’an Kursu eğitimi Ümraniye’de sona erdi. Ümraniye Belediyesi’nin, çocukların ve gençlerin yaz tatilini daha faydalı geçirebilmesi için her yıl Ümraniye Müftülüğü ile birlikte düzenlediği Yaz Kur’an Kursu, bu yıl yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilere Kur’an-ı Kerim, elifba, görgü kuralları, akıl ve zeka oyunları, el becerileri, siyer ve ilmihal eğitimleri verildi.

6 HAFTA BOYUNCA 14 FARKLI MERKEZİ EĞİTİM VERİLDİ

6 hafta boyunca 14 farklı merkezde verilen eğitimlerin ardından Ümraniye Belediye Meydanı’nda kapanış programı gerçekleştirildi. Programa 2.000 öğrenci velileri ile katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan kapanış programı, resim, şiir ve ilahilerin gösterimi ile devam etti. Öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği programda, misafirlere pamuk şeker ve patlamış mısır da ikram edildi.

“KURSLARIMIZDA ÖĞRENCİLERİMİZ ALLAH’IN SÖZÜNÜ ÖĞRENDİLER, ONAYLADILAR VE ANLADILAR”

Yaz Kur’an kursu kapanış programında öğrencilerle bir araya gelen ve heyecanlarını paylaşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Bizim kurslarımızda evlatlarımız Allah’ın kelamını öğrendiler, ikrar ettiler ve idrak ettiler. Güzel ahlak öğrenmekten önce gelir. Bu vesileyle salih amel işleyenler, yerine getirdikleri mukaddes vazifenin mükâfatını ancak Allah’tan umarlar. Bu işin mükâfatı Allah’ın rızasıdır. Kur’an-ı Kerim okuyarak başarıya ulaşan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, ailelerine teşekkür ediyorum.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu