Teknoloji

Sony’nin Hisseleri PlayStation Plus Artışından Sonra Yükseldi

 
Sony Group’un hisseleri, PlayStation Plus fiyatlarını artırma planlarını duyurmasının ardından yükseldi. Sony Interactive Entertainment Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 6 Eylül’den itibaren PlayStation Plus abonelik fiyatlarının yüzde 35’e kadar artacağını bildirdi.
 
12 aylık abonelikler etkilendi
 
 
 
Abonelik hizmeti olarak karşımıza çıkan PlayStation Plus’ın fiyat artış durumu tüm dünyada geçerli olacak gibi görünüyor. Bu artış tedbiri, hizmete dahil olan Essential, Extra ve Premium aboneliklerin 12 aylık teklifleri için geçerlidir. Sony konsollarında çevrimiçi çok oyunculu oyunların yanı sıra kapsamlı oyun kütüphanesini oynamak için PlayStation Plus aboneliği gereklidir.
 
Bloomberg’in açıkladığı bilgiye göre Sony’nin mevcut hisseleri, zam duyurusunun ardından Tokyo’da yüzde 3,4’e kadar artış gösterdi. Bu artış, bir aydan uzun bir sürenin ardından görülen en yüksek oran.
 
Analist Amit Garg ise hisse fiyatlarındaki bu artışın Sony’ye yıllık 688 milyon dolar ek kâr getireceğini belirtiyor. Ayrıca bu durumun gelecekte fiyat artışlarının habercisi olabileceğini belirtiyor.
 
Son olarak Sony, şu anda PlayStation Plus Premium abonelerinin kullanımına sunulacak bir özellik olan bulut oyun hizmetini (PS5 oyunları için) test ediyor.

kozluk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu