Teknoloji

Şirin mi Şirin mi Elektrikli Şehir Aracı Fiat Topolino – Webtekno

Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markaları listesinin başında yer alan Fiat, ” topolino adlı yeni bir elektrikli aracı duyurdu. Biz ona araç diyoruz çünkü Topolino tam olarak bir araba değil. Citroen Ami’nin kardeşiile tanışıyoruz.

Fiat’ın elektrikli aracına verdiği isim” bebek fareAnlamı “. Buradan aracın oldukça küçük olduğunu anlayabilirsiniz. Tasarım açısından Citroen Ami’nin kapısız versiyonu olarak karşımıza çıkan elektrikli araç, daha çok turistik merkezlerdeKullanıma uygun görünüyor.

Fiat Topolino ile tanışın

Tamamen elektrikli Topolino’su Fiat’ın bir başka fotoğrafı ve teknik bilgi vermedi . Ancak Citroen Ami’nin 6 kW kapasiteli bir elektrik motoruna sahip olduğunu ve bu elektrik motorunun maksimum 45 km/s hıza izin verdiğini düşünürsek bu değerlerin Fiat Topolino’da da karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Sonuçta hem Fiat hem de Citroen Stellantis içindevar.

Kardeş marka Opel’in de benzer bir aracı var: Rocks-E

Stellantis bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bir marka olan Opel, yeniden markalanmış Bir Citroen Ami’ye sahip olduğunu da belirtelim. Türkiye’ye gelmese de bazı ülkelerde uzun süredir satışı yapılıyor. Rocks-ECitroen Ami isimli bu araç aynı teknik özelliklere sahip…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu