Haber

Sinop’ta Şiddetli Yağış Sellere Neden Oldu

MUSTAFA USTASI

Sinop 2 gündür etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Karasu Deresi’nin taşması sonucu çeltik tarlaları sular altında kaldı. Mertoğlu, Kılıçlı, Osmaniye ve Dibekli köylerindeki tarım arazileri ağır hasar gördü. Çilek serasından sorumlu İrfan Kümeç, “Şu anda içeriye girmemiz mümkün değil. Dereyi geçemiyoruz. Ekiplerden destek istiyoruz. Yardımlarla en azından içerideki hayvanlarımızı kurtarmak istiyoruz.” bir kepçe.”

Sinop Karasu Deresi’nde sağanak yağış nedeniyle taştı. Derenin taşması sonucu çeltik tarlaları sular altında kaldı. Su basan tarlalar drone’larla görüntülenirken, Mertoğlu, Kılıçlı, Osmaniye ve Dibekli köylerindeki tarım arazileri ağır hasar gördü.

“EN AZINDAN İÇİMİZDEKİ HAYVANLARIMIZI KURTARMAK İSTİYORUZ”

SinopMertoğlu köyünde yaklaşık 10 dönüm alan üzerine kurulan çilek serasının sorumlusu İrfan Kümeç, şu sözleri verdi:

“Sinop Mertoğlu köyünde çilek yetiştiriyoruz. Bölgemiz şu anda şiddetli yağış nedeniyle sular altında. İçeride hayvanlarımız var. Araçlarımız var. Şu anda onlara ulaşamıyoruz. Yerleşim yeri istiyoruz. Sabah 05:30 sıralarında başladı. Seramız yüksek katlı olduğu için bitkilere bir zarar gelmemesini temenni ediyoruz.” Şu anda içeriye girmemiz mümkün değil. Nehri geçemiyoruz. Ekiplerden bir kepçe yardımıyla en azından içerideki hayvanlarımızı kurtarmak istiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu