Ekonomi

Morgan Stanley, dördüncü çeyrek kazançları açıklanmadan önce Tesla fiyat hedefini düşürdü

Morgan Stanley, şiddetle tavsiye edilen bir hisse senedi olan Tesla’nın (TSLA) Aşırı Ağırlık notunu doğruladı ve elektrikli araç üreticisinin hisseleri için 12 aylık fiyat tahminini, şirketin 24 Ocak’ta açıklayacağı dördüncü çeyrek kazançları öncesinde 380,00 $’dan 345,00 $’a düşürdü. .

Morgan Stanley analistleri bir raporda, “Dünya çapında elektrikli araç pazarında bir yavaşlama yaşanıyor. Taleple karşılaştırıldığında arz fazlası var” dedi.

Uluslararası elektrikli araç pazarındaki olumsuz gelişmeler Tesla’yı önemli ölçüde etkileyebilir ve kısa vadede şirketin hisse fiyatının düşmesine yol açabilir.

Ancak yatırımcıların Tesla’nın özellikle otomotiv teknolojisiyle ilgili ek iş faaliyetlerindeki ilerlemeyi her zaman takip etmesi gerekiyor. Ayrıca Morgan Stanley’nin değerlemesinde yer almayan Optimus gibi girişimler de piyasa tarafından dikkate alınabilir.

Analistler, 2024’teki Tesla Yapay Zeka Günü’nde bu konular hakkında daha fazla ayrıntı almayı bekliyorlar.

Tesla CEO’su Elon Musk’un şirketin yapay zeka girişimlerini ek karar verme yetkisi olmadan ilerletme konusundaki endişeleri ile ilgili olarak Morgan Stanley, analizinde Tesla’nın yapay zeka yeteneklerini aktif olarak geliştiren tek şirket olduğunu belirtiyor. Aşırı Kilo derecesi ve En İyi Seçim olarak belirlenmesi, büyük ölçüde Tesla’nın yapay zeka yetenekleri aracılığıyla değer katma potansiyeline dayanmaktadır.

Kurumsal veya yasal çerçevede Tesla’nın yapay zeka araştırmalarına katılma yeteneğini kısıtlayabilecek herhangi bir değişiklik, Overweight’in yatırım ilişkisini olumsuz yönde etkileyebilir. Analistler, bu konunun çarşamba günü yapılacak analist toplantısında ayrıntılı olarak ele alınacağını tahmin ediyor.

Pazartesi sabahı itibarıyla Tesla’nın hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %0,66 oranında artış gösterdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu