Haber

MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, Amasya için çalışıyor

MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, “Gençlerimizin, yaşlılarımızın huzur bulacağı bir Amasya’da, müreffeh, aydınlık bir Amasya’da yer ve imkanları hazırlamanın gayreti içindeyiz.”

“Musluğu açıp Ankara’nın tesislerini Amasya’ya devredebilmemiz lazım”

Amasya Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili adayı olduğunu belirten Mehmet Sarı, şehrin dört bir yanından vatandaşlardan destek gördüğünü belirterek, “Herkesten karnesini istemeniz gerekiyor. amasya belediye başkanı ben devletin ana kurumlarından yardım almadım vermediler çünkü vermediler ordan yardım almak için musluktaydılar açabilmemiz lazım Ankara’nın imkanlarını Amasya’ya aktarın” dedi.

“Şimdi 14 Mayıs teşekkür zamanı”

Tonu 70 gün bedava, diğer günlerde tonu 1 lira olan içme suyundan elektrik üretilmesini sağlayan MHP Adayı Sarı, “Ramazan ayında 40 gün olmak üzere yılda 70 gün içme suyu ücreti almadık. Kurban Bayramı’nda 30 gün. Suyu liradan içiyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Şimdi 14 Mayıs teşekkür zamanı” dedi.

Sarı, Akdağ’dan gelen içme suyu hattı üzerine kurdukları hidroelektrik santraliyle şehrin üçte birinin enerji ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üreten Amasya Belediyesi’nin ayda 7 milyon liradan fazla gelir elde ettiğini söyledi. – AMASYA

haber-mengen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu