Haber

Mehmet Cengiz’den Kılıçdaroğlu’na yanıt: ‘Aldığım terimle bu yardımı millete bağışladım’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cengiz İnşaat’ın işvereni Mehmet Cengiz, depremzedeler için 3 milyar TL bağışta bulunduktan sonra, “Sevgili Beşliler makbuzları mutlaka saklayın. 418 milyar dolarlık borcunuzdan keseceğim” dedi. Ben bu yardımı ‘alın’ deyimiyle millete bağışladım.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük deprem için düzenlenen bağış kampanyasına 3 milyar TL bağışta bulunan Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz, “Sevgili Beşliler, makbuzları saklayın, borcunuzdan mahsup edileceğim” dedi. 418 milyar dolar

Oda TV’den Can Özçelik’e konuşan Cengiz, şunları söyledi: ‘Bu üzücü günde böyle bir şey konuşulabilir mi? Şu anda elli bin kişiye ekmek veriyorum. Sen de yap, ben hep yaparım. Yurt dışında paramı kaçırmam, Türkiye’de yatırım yaparım. Yardım borcum varsa (Kemal Kılıçdaroğlu), o borçtan düşmesin. Ben bu yardımı “Alın” ibaresi ile millete bağışladım. Çıkarsa borcumu ödeyeceğim. Bunu gündeme getirdiler, yanlış bir şey bulamadılar, çok garip buluyorum.söz konusu.

Ne oldu?

Cengiz Holding, depremden etkilenenlere yardım için televizyon kanallarının ortak yayınına 3 milyar TL bağışta bulunduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu bu konuda “Sevgili Beşli Çeteler, bu geceki bağış toplama performansınız gözlerimi yaşarttı. Makbuzları kesinlikle saklayın; Onları 418 milyar dolarlık borcundan düşeceğim’açıklama yapmıştı.

Kılıçdaroğlu, daha önce yaptığı açıklamada, İnsanların parasını çalan beş kişilik çeteler var. Uzman arkadaşlarıma kuruş kuruş hesabı yaptırdım. Saray döneminde devlet hazinesinden ne kadar para çaldıklarını hesapladık. 418 milyar dolar. Toplayacağım sayı bu. Hükümetimizde sizden 418 milyar dolar alacağız.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu