Haber

İsrailli faşist bakan Eliyahu: Gazze’ye nükleer bomba atılması ihtimal dahilinde

İsrail’deki faşist Otzma Yehudit partisi üyesi Miras Bakanı Amihai Eliyahu, ‘abluka altındaki Gazze Şeridi’ne nükleer bomba atılmasının olasılıklardan biri olduğunu’ iddia etti. Bölgede yaşayan Filistinlilerin “ya İrlanda’ya ya da çöle gitmesi gerektiğini” söyleyen Eliyahu’nun sözleri tepkiyle karşılandı. Eliyahu, Gazze’ye hiçbir insani yardımın sokulmaması gerektiğini savundu.

Eliyahu, Gazze’nin yeniden işgal edilmesini ve bölgede yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri kurulmasını istiyordu. Gazze’de yaşayan Filistinlilerin durumu ne olacak sorusuna Eliyahu, “İrlanda’ya da çöllere de gidebilirler, Gazze’deki ‘canavarlar’ın kendileri bir çözüm bulmalı.” Sunucunun “Gazze’ye atom bombası atılmasına gerek var mı?” sorusuna yanıt veren Eliyahu, “Bu (Gazze’ye nükleer bomba atmak) olasılıklardan biridir.”

Kabine toplantılarından çıkarıldı

Bu açıklamaların ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Eliyahu’yu kabine toplantılarından süresiz olarak uzaklaştırdığı bildirildi. Söz konusu konuya ilişkin Başbakanlık Basın Dairesi Başkanlığı’ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, faşist Miras Bakanı Eliyahu’nun, “Gazze Şeridi’ne nükleer silah atılma ihtimali var” şeklindeki açıklamalarının ardından Netanyahu tarafından süresiz olarak kabine toplantılarından uzaklaştırıldığı belirtildi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu