Haber

İsrail bombardımanı sürüyor, Gazze’deki hastane sivilleri ve sağlık görevlilerini korkutuyor

Filistin Kızılayı, İsrail bombardımanının Gazze’deki Kudüs hastanesi çevresinde devam ettiğini, hastanedeki sivillerin ve sağlık çalışanlarının kaygı ve panik içerisinde olduğunu belirtti.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gazze’de Kudüs hastanesinin bulunduğu Tel-Alhwa bölgesine sürekli topçu ve hava saldırıları yapılıyor. Bina sallanıyor ve yerlerinden edilen siviller ve sağlık görevlileri Gruplarda terör ve panik yaşanıyor.”

Örgüt, Pazar günü yaptığı açıklamada, İsrail yönetiminin kendilerini hastaneyi boşaltmakla tehdit ettiğini belirtmişti. Yetkililer, hastanede sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 14 bin kişinin barındığına dikkat çekti.

ŞİMDİYE KADAR 144 TIR İNSANİ YARDIM GAZZE’YE GİRDİ

Ayrıca Filistin Kızılayı, dün gece insani yardım malzemesi yüklü 26 tırın teslim alındığını duyurdu. Açıklamada, “Bu akşam Refah sınır kapısından Mısır Kızılayı’ndan gıda malzemesi ve tıbbi malzeme içeren 26 tır teslim aldık. Şu ana kadar alınan toplam tır sayısı 144’e ulaşırken şu ana kadar akaryakıt girişine izin verilmedi.” “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu