Haber

İnsan Kalmak: Filistin İçin Ses Veriyoruz

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) tarafından, İsrail’in insanlık dışı saldırı ve baskılarının yol açtığı durumun manevi boyutlarına değinilerek farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen “İnsan Kalmak: Filistin İçin Ses Veriyoruz” etkinliği düzenlendi. Filistin’de. Bahis paneli düzenlendi.

İİSBF Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Dinç, Psikoloji Bölümü akademisyenleri ve İİSBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Panele konuşmacı olarak Dr. HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Keser katıldı. Dr. Mehmet Lütfi Yola, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk, öğrenciler ve akademisyenler katıldı.

İlgili Makaleler

HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr., paneli düzenleyen İİSBF’ye, panelistlere ve katılımcılara ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Dr. Mehmet Lütfi Yola, bu tür olayların Filistin’deki insan hakları ihlallerine karşı küresel bir tepki oluşturmanın önemini ve etkisini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, bu insanlık dışı zulmün bir an önce sona ermesini temenni ettiğini ifade etti.

Doç. Panelde Prof. Dr. Ahmet Keser “İsrail’in Filistin’e Saldırısının Uluslararası Hukuk Açısından Değerlendirilmesi”, Doç. Dr. Mehmet Dinç “Vicdanlar Felç Olmadan Yarın”, Dr. Öğr. Üyesi Feyza Topçu “Filistin İçin Ahlaki Duruşumuz”, Dr. Öğr. Üyesi Saadet Öztürk “Adaletsizliğe Karşı Güç Olarak Değer Odaklı Yaşam”, Dr. Öğr. Gör. Üye Mustafa Batuhan “Kurtoğlu Travması Odağında Filistin”, Arş. Görmek. Merve Gülçin Tutlu Temizyürek “Zulme Karşı Direnişle Güçlenmek: Umudumuz ve Çocuklarımız”, Arş. Görmek. Şeyma Sevgican Yardımcı “Kötülüğün Sıradanlığıyla Mücadele: Toplumsal Ruhsal Bir Müdahale”, Arş. Görmek. Dilara Turgut Yükselen “Sivil İktidar: ‘Boykot Ama Nasıl?’ ve Res. Görmek. Canahmet Boz “Güveninizi Unutmayın” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Panel sonunda, bu trajedinin bir an önce sona erdirilmesi için uluslararası toplumun daha aktif adımlar atması gerektiği vurgulanırken, İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı saldırı ve zulmünün psikolojik etkilerinin azaltılması için ortak çabaların artırılması gerektiği vurgulandı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu