Haber

HATAY’DAKİ DEPREM NEDENİYLE ANA YOLDA TOPRAK PARÇALANDI; ELEKTRİK DİREĞİ ÖLDÜ

? HATAY’da depremler sırasında tarım alanında ayrışmalar yaşandı, ardından ana yola kayan toprak elektrik direğine devrildi. Samandağ Antakya çift şeritli yolu kapatan toprak ve direğe ekipler müdahale etti. Kayaların düştüğü yolda tek şerit trafiğe açıldı. Devrilen elektrik direği ve kayan yol da havadan görüntülendi. Evi yakın olduğu için o anları gören Köksal Kocaoğlu, ‘Elektrik direğinin olduğu yerden büyük bir kıvılcım çıktı. Gök gürültüsünden daha fazlasıydı. Hava karardı. Zirveden yola çıkan elektrik direğinin toprağın kaymasıyla devrildiğini gördük” dedi.

Depremde Samandağ Antakya yolunun sağ tarafında bulunan zeytinliklerde çatlaklar meydana geldi, arazi kaydı, elektrik direği çöktü. Çift şeritli yolu yer kaplayınca iş makineleriyle tek şeritten ulaşım açıldı. Samandağ Küçük Karaçay Mahallesi’ndeki elektrik direği çevresinde bulunan ev ve iş yerlerinde ağır hasar meydana geldiği görüldü.

34 yaşındaki Köksal Kocaoğlu, elektrik direğinin düştüğü anı anlatarak, ‘Konutumuz buraya çok yakın. Deprem anında bir çocuğum var, çok panikledik, eşimle hızlıca dışarı çıkardık. Elektrik direğinin olduğu yerden büyük bir kıvılcım çıktı. Gök gürültüsünden daha fazlasıydı. Hava beyaza döndü. Çabuk 100 metre ötede bir iş yerimiz vardı, ben de bakmaya geldim. Zirveden yola çıkan elektrik direğinin toprağın kaymasıyla devrildiğini gördük. Direkteki teller yola saçıldı. Kayan toprak, ikinci şeride giden yolu yarı yolda kapattı. Yolda havaya fırlayan bir araç gördük. Ardından jandarma ve ambulans geldi. Ekipler müdahale ederek yolun tek şeridini ulaşıma açtı. Elektrik direğini vinçle yukarı çektiklerini söyleyen Kocaoğlu, “Toprak temizlenerek trafik akışı sağlandı. Deprem anında biz sallanırken elektrikler kesildi, bir hafta sonra geldi. Deprem çok şiddetliydi, çok sallandık. Sanki taş kırıcılar yeri yarıyorlardı. “Yer o kadar inip kalktı. İkinci depremde evimiz ağır hasar gördü. 2 çadırda 5 aile yaşıyor. Yiyecek ve çadıra ihtiyacımız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu