Haber

Depremzedelerin Konaklamasına Yönelik 2 Bin Kişilik Özel Yolcu Gemisi İskenderun Limanı’na Ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların konaklaması için 2 bin kişilik özel bir yolcu gemisinin İskenderun Limanı’na yanaştığını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da binlerce kişinin hayatını kaybetmesine ve büyük yıkıma neden oldu. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, ülke genelindeki tüm kurum ve kuruluşlar, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları afetzedelere yardım ulaştırmak için çalışıyor.

Bu kapsamda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Denizcilik Genel Müdürlüğü, 16 Şubat’ta, depremden etkilenen vatandaşların konaklaması için 2 bin kişilik özel bir yolcu gemisinin İskenderun’a doğru seferine başladığını duyurdu. .

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden bugün yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlığımızca İskenderun Limanı’na getirilen ve gemi kenti olarak hizmet verecek olan yolcu gemisi, yolcu kabinlerinde depremzedelerimizi ağırlayacak. . Tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

sasonajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu