Ekonomi

Brent Petrol Yükselişte

Brent petrolünün varili uluslararası piyasalarda 90,86 dolardan işlem görüyor.

Dün 91,45 dolara yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 90,64 dolardan tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün kapanış 10,06’ya göre yüzde 0,24 artarak 90,86 dolara ulaştı. Aynı zamanda West Texas Intermediate (WTI) ham petrolünün varili 87,56 dolardan satıldı.

Petrol fiyatları arz endişeleri nedeniyle yılın en yüksek seviyelerinde seyretmeye devam ediyor.

Talep tarafında ise dünyanın en büyük petrol tüketicisi olan ABD’de açıklanacak enflasyon verileri piyasaların odağında yer alıyor.

Uzmanlar, arz kesintilerinin etkisinin açıklanacak enflasyon verilerinde görülebileceğini belirtiyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Eylül ayı toplantısında politika faizini sabit tutacağı kesin olsa da ülkede yarın açıklanacak Ağustos ayı Tüketici Fiyatları Endeksi verilerinin Fed’in önümüzdeki dönemde atacağı adımlara dair ipuçları vermesi bekleniyor. sonraki periyot.

ABD dolarının diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesi, dolar cinsinden petrolün diğer para birimlerini kullanan alıcılar için daha ucuz hale gelmesine, alımların artmasına ve fiyatların yükselmesine neden oluyor.

Piyasalar ayrıca, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün bugün, Uluslararası Enerji Ajansı’nın ise yarın yayınlayacağı küresel arz ve talep konusunda geleceğe dair ipuçları içeren aylık petrol piyasası raporlarını bekliyor.

Teknik olarak Brent petrolde 90,91 ile 91,11 dolar aralığının direnç, 90,71 ile 90,51 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

haber-sarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu