Haber

Bakan Işıkhan: Ankara’nın yeniden ‘AK belediyecilik’ anlayışıyla buluşacağına inanıyorum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Allah izin verirse 2024 yerel seçimleri için Mart ayında yeniden sandık başına gideceğiz. Bir sonraki seçimde Ankara’nın hak ettiği hizmet kalitesini yeniden kazanacağına ve kavuşacağına yürekten inanıyorum” dedi. Yine ‘AK belediyecilik’ anlayışıyla.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde AK Parti Mamak İlçe Danışma Kurulu Toplantısına katıldı. Burada konuşan Bakan Işıkhan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki göstererek, “Yaklaşık 20 gündür büyük acılar yaşıyoruz. İşgalci İsrail tarafından Filistin’de her gün kardeşlerimiz hunharca katlediliyor. İsrail, Gazze’de masum sivilleri katlediyor. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar da dahil.” Bu sorun artık savaş hukukunun ötesine geçmiş durumda. İsrail’in yıllardır bölgeye uyguladığı terör ve döktüğü Müslümanların kanı, artık uluslararası davaları gerektirecek boyuta ulaştı. Dünyadaki tüm sağduyu, insani refleks ve şefkat sahibi, yapılan zulmü gören tüm insanlar, “Allah’a şükür İsrail’in bu kanlı katliamlarına karşı yansımasını ifade ediyor. Artık uluslararası aktörler için de hayati önem taşıyor.” Uluslararası kamuoyu olarak bu yansımayı ifade etmek, bu duruşu barıştan ve itidalden yana yapmaktır” dedi.

İlgili Makaleler

‘Her türlü çözümü uyguluyoruz’

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de mazlumların sesi, destekçisi ve hamisi olmaya devam edeceğini belirten Işıkhan, “Sağlık Bakanlığımız, vakıflarımız ve derneklerimiz tıbbi malzeme konusunda diplomatik temaslarımız, ulusal ve uluslararası kuruluşlarımız açısından Dışişleri Bakanlığımız ve insani yardım konusunda.” Ülkeler arası her türlü çözümü takip edip uyguluyoruz. Çünkü biz en kötü barış yönteminin bile savaştan daha iyi bir çözüm olduğuna inanan bir milletiz ve devletiz. Türkiye olarak bu konudaki çabalarımız bölgeye huzur gelene kadar devam edecek, yıllardır süren bu çifte standart sona erecek, sorun sona erecektir. Sorun çözülünceye kadar devam edecek” dedi.

‘İnşallah ilk 10 ekonomi arasında yer alacağız’

AK Parti hükümetleri olarak devleti halka hizmet aracı olarak görerek Türkiye’yi 21 yılda bu noktaya getirdiklerini belirten Işıkhan, “Dünyayı derinden sarsan salgın sürecine, felaketlere ve küresel mali krizlere rağmen” Her biri büyük yıkımlar getiren bu olaylarda yıkılmadık, aksine her zorluğu atlattık.” Aynı dönemde büyüdük. Bugün kendi uçağını, otomobilini üreten, yerli ve milli savunma sanayisiyle adından söz ettiren bir Türkiye var. Bakın son 21 yılda Türkiye ekonomisini dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri haline getirdik. İnşallah biz de en büyük 10 ekonomi arasına gireriz. Ekonomimiz büyüdükçe yatırımlarla ülkemizi daha da yukarılara taşıdık. Yatırımlar arttıkça toplumsal refah da aynı oranda arttı. Gelişimde yaptığımız atılımları doğrudan çalışma hayatına yansıttık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde sürekli geliştirdiğimiz istihdam teşvik programlarıyla istihdam rakamlarımız her geçen yıl arttı. Batmış, Mevcut bir sosyal güvenlik sistemini sıfırdan alıp bugün nüfusumuzun tamamını kapsayan bir güvenlik sistemine dönüştürdük. Vatandaşlarımız artık ‘Hangi sağlık veya sosyal hizmet kurumuna gitsem bana bakar’ diye düşünmüyor, devletine güveniyor. Depremde bile ‘Yapılabilecekse AK Parti yapar’ diyor. 2002’de işçisine 184 TL ödeyen bir Türkiye varken, bugün işçi, işveren ve kamu kesimlerinin oybirliğiyle bu bedeli 11 bin 402 TL’ye çıkaran bir Türkiye var. Ankara’ya son 20 yılda 604 milyar 559 milyon lira yatırım yaptık. “Sadece bakanlığımıza 34 milyar liralık yatırımımız var” dedi.

28 Mayıs seçimlerinde elde edilen sonuçtan dolayı partililere teşekkür eden Işıkhan, “Artık önümüzde yeni bir çalışma alanı var. İnşallah 2024 yerel seçimleri için Mart ayında tekrar sandık başına gideceğiz. İnanıyorum ki” Ankara’nın hak ettiği hizmet kalitesini önümüzdeki seçimlerde AK belediyecilik anlayışıyla yeniden kazanacağını düşünüyorum.” “Yeniden buluşacaklarına tüm kalbimle inanıyorum. AK belediyenin en güçlü kalelerinden biri olan Mamak Belediyemiz gibi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de eski görkemli günlerine döneceğinden hiç şüphem yok. Tecrübeye, kararlılığa inanıyorum. Başta Mamak teşkilatımız olmak üzere Ankara organizasyonlarımızın kalbidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu