Haber

Atatürk, ölümünün 85’inci yılında ‘Son Balo’yla anıldı

 

Atatürk, ölümünün 85’inci yılında ‘Son Balo’yla anıldı

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yıl dönümünde “Son Balo”yla andı. Son baloda çalınan müzikler, Şef Aydemir Tuncer yönetimindeki Türk Sanat Müziği İcra Komitesi tarafından düzenlenen Atatürk’ü Anma Konseri’nde seslendirildi.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından anma konseri düzenlendi.

ATA’NIN EN SEVDİĞİ MÜZİK SESTİ

Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda düzenlenen konserde, Ata’nın ölümünden 8 ay önce Bursa ziyareti sırasında Bursa Belediyesi tarafından onuruna verilen son balo canlandırıldı. Gecede Rumeli türkülerinin yanı sıra Son Baloda çalınan Türk Sanat Müziği eserleri seslendirildi.

SON PROMA REVİZE EDİLDİ

Hasta olduğu halde baloya katılamayacak kadar daveti geri çevirmeyen Atatürk’ün unutulmaz vals ve zeybek performansı da o gece sahnelendi. Alpdoğan Esenoğlu’nun anlattığı gecede salonu dolduran Antalyalılar, Son Balo yaşayarak Atatürk’ü bir kez daha andı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu