Haber

Alman ordusunda bulunan Puma tipi zırhlı muharebe araçlarında önemli sorunlar çıktı.

Alman ordusunda bulunan Puma tipi zırhlı muharebe araçlarında önemli teknik sıkıntıların yaşandığı bildirildi.

Spiegel dergisinin haberine göre, 10’uncu Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Ruprchet von Butler’ın ordu yönetimine ve Almanya Savunma Bakanlığı’na gönderdiği mektupta, tümene bağlı iki tümenin Alman birlikleriyle tatbikat yaptığı bildirildi. Leopard 2 tankları ve Puma tipi zırhlı savaş araçları Munster, Aşağı Saksonya’da.

İlgili Makaleler

Yazıda, Leopard 2 tanklarında göreve hazır olma durumunun yüzde 80 ile 90 arasında olduğu ve “hasarların genellikle geceleri onarıldığı” belirtildi.

Pumas’ta durumun farklı olduğunun belirtildiği yazıda, tümenin 18 zırhlı muharebe aracıyla başladığı tatbikatın 8. gününde “bu araçlar için hazırlık durumunun sıfıra düştüğü” kaydedildi.

Dünkü çekim gününde kullanıma hazır son iki Puma’nın da taret sorunları nedeniyle bozulduğu bildirildi.

Yazıda, özellikle yüksek teknoloji ürünü Puma tipi zırhlı araçların elektronik donanımının etkilendiği belirtilirken, bir Puma’nın sürücü bölümünde kablonun yandığından bahsedildi.

Yazıda askerlerin bu yanılgıların farkında olduğu ancak “şimdiye kadar bu kadar sık ​​yaşanmadığı” bildirildi.

Yazının Almanya Savunma Bakanlığı’nda paniğe yol açtığı vurgulanan haberde, Butler tümenine bağlı 37. Mekanize Piyade Tugayı’nın önümüzdeki yıl NATO’nun Çok Yüksek Hazırlıklı Müşterek Görev Gücü’nün çekirdeğini oluşturacağı kaydedildi.

Almanya Genelkurmay Başkanı Ebehard Zorn da Pumaların yeniden göreve hazır olması için ellerinden geleni yaptıklarını Twitter’dan paylaşarak, “Silah uzmanlarıyla hemen hasar tespitine başlayacağız. sanayi.” sözünü kullandı.??????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu