Haber

AK Parti’den Refah Partisi’ne yine ziyaret! Milletler Topluluğu genişliyor mu?

Seçim maratonunun başlamasıyla birlikte partilerin ittifaklarını genişletme çabaları hız kazandı. Demokratik Sol Parti (DSP) ile Anavatan Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılması tezinin tartışıldığı günlerde AK Parti’den dikkat çekici bir ziyaret geldi.

AK PARTİ’DEN YİNE SERVET ZİYARETİ

İlgili Makaleler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ve beraberindekiler, Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı da ziyaret etti. Yıldırım ve Erbakan görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“SEÇİMLERDE BİRLİKTE YÜRÜYELİM”

Seçimlerde birlikte yol yürümeyi teklif ettiklerini belirten Binali Yıldırım, Erbakan’a, “Bildiğiniz gibi bugün Cumhurbaşkanımız anayasaya göre seçim tarihini açıkladı ve Resmi Gazete’de yayımlandı. 14 Mayıs Bundan sonra YSK’de olacak.Başarılar dilerim.Takvimin netleşmesiyle partiler arası görüşme trafiği yoğunlaşmaya başladı.AK Parti adına Refah Partisi Genel Merkezini ziyaret ettik. Seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Çok faydalı bir toplantı yaptık. Seçimlerde birlikte yürüyelim. Sayın Genel Başkan ve arkadaşları bu konuda kendi değerlendirmelerini yaptılar. Yapacaklar. Kararlarını paylaşacaklar.” söz konusu.

“CEVAPLARIMIZI EN KISA ZAMANDA VERECEĞİZ”

Fatih Erbakan ise cevabı en kısa sürede ileteceklerini belirterek, “Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan daveti değerlendireceklerini belirterek, “AK Parti olarak ziyaret ettiler. Parti heyeti. Yaklaşan seçimler nedeniyle bir müzakere yapıldı. Cevabımızı en kısa sürede kendilerine ileteceğiz. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz.”

“BİR İTTİFAK İÇİNDE OLMADIĞIMIZ İÇİN SON ÇİZGİMİZ YOK”

Öte yandan geçtiğimiz hafta bir televizyon programına katılan Fatih Erbakan, “Kılıçdaroğlu ararsa tavrınız ne olur?” sorusuna şu yanıtı verdi: “CHP’nin politikalarına yönelik eleştirilerimiz ortada. Bu noktada bir uzlaşmaya varmanın mümkün olmayacağını düşünüyorum. Mevcut durumda seçime tek başımıza girip galip geleceğiz.” Siyasette 24 saat uzun bir süre, ilkelerde anlaşabilirsek ittifak halinde oluruz.” Olmayacağımıza dair net bir çizgimiz yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu