Ekonomi

Agrotech’ten hisse devir sözleşmesi

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) hisse devir sözleşmesi imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”18 Aralık 2023 tarihinde kamuoyuna yaptığımız açıklamada belirttiğimiz üzere, yüzde 90 hissesini 41.000.000 TL bedelle satın aldığımız, akabinde teknolojik ve altyapısal iyileştirmelerle faaliyetlerini güçlendirdiğimiz bağlı ortaklığımız Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş’nin yüzde 25 oranındaki hissesinin 325.000.000 TL (10.000.000 dolar) bedelle Maş Kimya Plastik Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti’ne satışı konusunda taraflar arasında anlaşma sağlanmış ve ödemesi nakden ve defaten olmak üzere hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır.

Şirketimiz, 5 ay önce yüzde 90 hissesini satın alarak katma değerli servislerle 70.000.000 TL değerinde araç parkı ve günlük 1.200 adet palet hacmi ekleyerek geliştirdiği bu yatırımın kısmi hissesinin satışı sonucunda yaklaşık 30 kat kar elde etmiş olup, söz konusu kar ilk bilançolarımıza yansıyacaktır.

Mevcut hisse devir işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş’deki hisse oranımız yüzde 67,5 olacaktır. Bağlı ortaklığımız olarak faaliyetlerine devam edecek olan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş’nin daha da güçlendirilmesi ve karlılığının artırılması için gerekli tüm çalışmalara hız kesmeden devam edilecektir. Bu doğrultuda şirketin 2024 yılı ciro hedefleri yüzde 60 oranında artırılarak güncellenmiştir.

Yapılan hisse devir sözleşmesine istinaden, bağlı ortaklığımız olan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş’nin 20 Mart 2024 tarihinde kamuoyuna açıkladığımız Fastlog Lojistik firması ile imzalamış olduğu işletme sözleşmesi aynı şekilde yürürlükte kalacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu