Haber

Afyonkarahisar’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Afyonkarahisar’da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama töreni düzenlendi.

Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, geçmişin veya şimdinin ötesinde, belirsizliklerle dolu gelecek içerisinde öğrencileri doğru yerlerde konumlandırmanın, yönlendirmenin ve öğrencilerin kendi yeteneklerinin farkına varmasını sağlayarak geleceği ilmek ilmek işlemenin, Mustafa Kemal Atatürk’ün “irfan ordusu” dediği öğretmenlerin işi olduğunu söyledi.

Vali Yiğitbaşı, şöyle konuştu:

“Ne memnun bize ki ülkemizin genç ve dinamik nüfusunu, kültür ve medeniyetimizin çatısı altında, çağın gerektirdiği birikim ve yeterlilikler doğrultusunda yetiştirecek ve onları geleceğe hazırlayabilecek öğretmenler her vakit bu ülkenin yanında olmuştur. Bu ülke, öğretmenlerin içten ve fedakar duruşlarını her vakit gerisinde buldu. Bugün, devlet ve millet olarak öğretmenlerin ardında durma sırası bizdedir. Öğrencilere öğrenmeyi öğreten, gece gündüz demeden onları hayata hazırlayan, onlara toplum olmanın sıcaklığını hissettiren öğretmenlerimize sonsuz minnetlerimizi ve takviyelerimizi elbette esirgemeyeceğiz.”

Daha sonra program, şiirler okundu, emekli olan ulusal eğitim mensuplarına hizmet erdem evrakı takdim edildi. Oratoryo, müzik dinletisi ve ödül merasimiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esat Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu